Dagsprogram
Dag 1.: Hemorten - Flensburg ca 35 mil
Under morgonen stiger vi på bussen och åker genom Danmark mot Tyskland och Flensburg. Efter incheckning har vi egen tid att upptäcka staden och besöka julmarknaden. Vi äter en gemensam middag på hotellet.
Dag 2.: Julmarknad i Flensburg
Efter en härlig frukost har du dagen till eget förfogande. Upplev äkta nordtysk julstämning i charmiga Flensburg! Här väntar en mysig julmarknad längs den historiska gågatan, där doften av glühwein, brända mandlar och nygräddade delikatesser fyller luften. Upptäck hantverk, julklappar och lokala specialiteter bland stämningsfullt dekorerade marknadsstånd och njut av den härliga atmosfären i en stad med både dansk och tysk charm. En perfekt start på julen!
Dag 3.: Flensburg - Hemorten ca 35 mil
Dagen börjar med frukost på hotellet innan vi packar in oss i bussen. Innan vi rullar ombord på färjan i Puttgarden passar vi på att stanna till för lite shopping om det finns tid för det. Under kvällen är vi åter i hemorterna efter en mysig vistelse i Flensburg.
